Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

 ekran wystawa Golden hour

 

Złota Godzina. Tak nazywa się chwilę w ciągu dnia, kiedy niebo lśni najjaśniej, zwykle tuż przed zachodem słońca. Światło rozlewa się po ziemi niczym miód, wieńcząc każdą twarz aureolą szczerego złota, jak w ciepłym uścisku. A niebo zdaje się kołysać złote światło, zanim rozpłynie się ono w ciemności nocy.

Czuć wtedy, jakby czas na moment się zatrzymał w tej feerii barw. I kiedy tak o tym pomyśleć - nasze życie przypomina w sumie wędrówkę Słońca po niebie. Powstajemy znad horyzontu, pniemy się w górę. A potem, naturalnie, nastaje noc, która jest jednak tylko oczekiwaniem przed kolejną jutrzenką.

I mamy też, oczywiście, swoje złote momenty - bo są one wpisane w nasz los. Ale niekoniecznie muszą one oznaczać nasze sukcesy, niekoniecznie muszą wiązać się z dumą i radością. Niekoniecznie są to wschody czy zachody. Są to po prostu chwile, w których wyjątkowo mocno czujemy, że jesteśmy żywi.

Kolekcja ilustracji cyfrowych “Golden Hour” to zbiór opowieści o właśnie takich złotych momentach. Ludzkich, łączących doświadczenia istot z różnych światów, które są tak inne, a jednak plecione na tych samych zasadach. Dla innych złotem może być moment, w którym spełniają swoje marzenie, dla innych może to być realizacja, że może już ono nim nie jest. Dla jednych jest to ciężka praca, a drugich chwila wytchnienia.

Być może gdybyśmy pamiętali, że nasze losy są na zawsze splecione z cyklem tego, co ponad naszymi głowami — nie baliśmy się tak bardzo nocy.

Jedyną osobą, która może odebrać Ci te złote dni, jesteś Ty sam.

O artyście:

ASTHERI ART
and there is light that never goes out.

Edukatorka artystyczna i ilustratorka z Krakowa, która pasjonuje się narracją w sztuce, fantastyką i pisarstwem. Na co dzień studiuje, po godzinach uczy rysunku, a w wolnych chwilach pisze powieść o gwiazdach, anomaliach pogodowych i miłości.

Jej prace były wystawiane m. in. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie oraz na Salonie Ilustratorów podczas Poznańskich Targów Książki 2025. Współpracuje zarówno z niezależnymi autorami powieści, jak i również wydawnictwami.

W swoich pracach ukazuje głównie fikcyjne postacie i światy, które stara się łączyć nicią nostalgii, ciepła i ulotności. Światło, kolor i symbol to jej ulubione środki wyrazu twórczego, dzięki którym stara się dotrzeć do młodych ludzi. Jej misją jest tworzenie swojego rodzaju “safe space” dla młodzieży oraz promowanie szczerej, autentycznej sztuki - takiej, która jest łatwo dostępna i takiej, którą można uznać za manifest przeciwko komercji oraz sztuczności.

Wystawę można oglądać od 9.05 - 30.05 na II piętrze w przestrzeni Odpoczytelni.

Zaprzaszamy!

Szukaj na stronie